Codex Alimentarius

Codex Alimentarius to 16 tysięcy stron aktów prawnych mających - przynajmniej w teorii - zabezpieczać nasze zdrowie przed nadużyciami ze strony producentów leków oraz żywności. W istocie Codex, będący scentralizowaną i wyspecjalizowaną agendą prawniczą, ma na celu wspieranie koncernów w ich walce o wyeliminowanie z życia wszystkiego, co naturalne i bezpłatne, i zastąpienia ekologicznego rolnictwa, zdrowej żywności oraz lekarstw naturalnych produktami przemysłowymi serwowanymi przez wielonarodowe korporacje chemiczne, farmaceutyczne i żywnościowe.

Codex będzie znacząco rozszerzał swoją agendę począwszy od 2010 roku, kiedy to wdrożone zostaną jego zalecenia dotyczące redukcji podmiotów uprawnionych do dostarczania na rynek suplementów, ziół oraz paraleków, czyli produktów wytwarzanych obecnie w niewielkich zakładach czy instytutach, poza systemem koncernów.

Codex zaleca od 2010 roku obligatoryjne stosowanie chemicznych środków ochrony roślin oraz szczepienie zwierząt hodowlanych, popiera także GMO oraz faszerowanie zwierząt hormonami wzrostu. Prowadzi to do wyeliminowania z rynku drobnych producentów ziół, mikroelementów oraz zdrowej żywności, którzy nie godzą się na stosowanie agresywnych dla środowiskatechnikrolniczych.

Skutkiem działania wytycznych Codex będą też dalsze podwyżki cen leków, których produkcja stanie sie całkowicie scentralizowana w rękach ponaddnarodowych gigantów farmaceutycznych.